BugünMakaleler

ATATÜRK’SÜZ MÜFREDAT OLMAZ

Makalemin başlığında olduğu gibi Atatürk ’süz müfredat olmaz. Laik Türkiye Cumhuriyeti’nde Atatürk ‘süz müfredat olmaz. Olursa ne olur? Dünya düz olur. Amerika’yı ilk keşfedenler Müslümanlar olur. Bilimin yerini yobazlık alır. Okullarda haremlik selamlık olur. Falan filan. Daha fazla örnek vermeye gerek yok. AKP’li Gençlik Kolları Üyesi Tolgay Demir’in ‘’ Dünya düzdür’’ demesi zaten her şeyi açık ediyor.

Biliyorsunuz daha geçenlerde müfredata cihat eklenmişti. Şimdi de İlkokul beşinci sınıflar da okutulan Sosyal Bilgiler kitabından Atatürk çıkartıldı. Yarından sonra daha neleri çıkartacaklarını bilmiyoruz. Ancak neleri ekleyebileceklerini üç aşağı beş yukarı tahmin edebiliyoruz. Dindar nesil yetiştirme uğruna çocukları bile bile bilimden ve teknolojiden uzaklaştırıyorlar. Atatürk’ten uzaklaştırıyorlar. Böyle giderse yakında bu çocuklar yaşadıkları evreni de inkâr ederler. Okulların yerine medreselerin açılmasını isterler. Derslere öğretmenlerin yerine imamların, müezzinlerin girmesini isterler. Hatta ve hatta Milli Eğitim Bakanlığı’nı ve Müdürlüklerini Diyanet İşleri Başkanlığı’na bile bağlarlar. Hiç olmaz demeyin. 15 Temmuz ABD / FETÖ darbe girişiminden sonra ilan ettikleri OHAL ile ülkeyi KHK’ler le yöneten bir iktidardan her şey beklenir.

15 Temmuz ABD / FETÖ darbe girişimi başarılı olmuş olsaydı ülke tamamen ABD’nin yörüngesine girmiş olacaktı. Fethullah Gülen Padişah gibi karşılanacaktı. Ülkenin yönetiminden de Fethullah Gülen sorumlu olacaktı. Ülkenin adı da ‘’ Türkiye İslam Cumhuriyeti olacaktı. O saatten sonra da İslami kurallara göre yönetilen bir ülkeye dönüşecektik. Yani anlayacağınız yönetim şekli olarak bugünkü İslami ülkelerden hiçbir farkımız kalmayacaktı.

Doğu ve Güney Doğu Anadolu Bölgelerinde Suriye de olduğu gibi kantonlar ilan edilecekti. Açılım süreci de kaldığı yerden yeniden başlayacaktı. Yeni Akil İnsanlar devreye girecekti. Hülya Koçyiğit, Orhan Gencebay, Kadir İnanır yeniden Akil İnsan olabilirler miydi bilemem ama şu an FETÖ’cü oldukları için cezaevinde yatanlar ile firar da olanlar kesin olarak Akil İnsan olurlardı. Lozan Barış Anlaşması ile sınırları çizilmiş olan güzel ülkemizi de parçalayarak bölerlerdi. Bazılarınızın bunları da nereden çıkartıyorsun’’ dediğinizi duyar gibiyim. Nereden çıkartıyorum biliyor musunuz? Açılım Süreci’nin başlangıcında ‘’ Güzel şeyler olacak’’ dediklerinden çıkartıyorum. Yoksa siz ‘’Güzel şeyler olacak’’ sözünden ülkemize çağ atlatacaklarını mı düşünmüştünüz?

Peki, şimdi ne oldu? ABD / FETÖ darbe girişimi başarısız oldu da ne oldu? Size ilk etap ta ABD ile FETÖ’nün yapmak istediklerini AKP iktidarının adım adım kendisinin yapmakta olduğunu söyleyebilirim. ABD / FETÖ darbe girişimini bastırılmış olmalarına rağmen OHAL’i devam ettiriyorlar. Ülkeyi KHK’ler le yönetiyorlar. ABD / FETÖ darbe girişimi mücadelesini de muhaliflerle mücadeleye döndürdüler. 16 Nisan da yapılan halk oylaması ile rejimi değiştirdiler. TBMM’nin yetkileri de 2019 yılında veya daha erkene çekilecek olan seçimle Cumhurbaşkanı’na verildi. 16 Nisan 2017 de yapılan seçimlerin ardından Cumhurbaşkanı bu yetkilerin bir kısmını zaten kullanmaya başlamıştı. Yapılacak olan bu son seçim ile de laik Cumhuriyete son verecekler.

Buradan tekrar üstüne basa basa laik Türkiye Cumhuriyeti’nde Atatürk ‘süz müfredat olmaz diyorum. Bütün ders kitaplarından Atatürk çıkartılırsa bilin ki, Atatürk’ün kurmuş olduğu laik Cumhuriyet yıkılmış demektir. Çağdaş bilimin yerini de İslami eğitim almış demektir. Böylelikle bir devrin sonu da gelmiş demektir. Daha ne diyeyim? 09.09.2017

Paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Menu Title