Makaleler

ATAMIZI ÖZLEMLE ANIYORUZ

sait-balci

Bugün 10 Kasım 2014.Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün 76. ölüm yıldönümü. Tüm yurtta saat 09.05’te onu saygıyla anacağız. Dört bir tarafı düşman işgalleri altında bulunan vatan topraklarına sahip çıkışını anımsayacağız. Saltanat ve Halifeliğin kaldırılışını hatırlayacağız. Laik Türkiye Cumhuriyetinin kuruluşunu anımsayacağız. Düşman işgalinden memnun olan koskoca Osmanlı İmparatorluğunun son padişahı olan Vahdettin’in aksine kurtuluş savaşını kazanan ve dünya liderlerinin bile saygı duyduğu Mustafa Kemal Atatürk’ün önünde saygıyla eğileceğiz. Günümüzde Atatürk’ün isminden rahatsız olan ikinci cumhuriyetçilerin aksine Atamıza olan bağlılığımızı bir kere daha göstereceğiz. Atamızın büyüklüğünü düşmanlarına inat bir kez daha ispatlayacağız.

Atatürk’ün ‘’Yurtta barış, dünyada barış’’ söylemini hatırladıkça şu an ülkemizin gelmiş olduğu duruma ülkem adına üzülüyorum. Gelecek kuşaklar adına üzülüyorum. Tarihe mal olmuş bir vatan bu hale gelmemeliydi. Terörist kampına dönüşmemeliydi. Komşularına karşı kin ve nefret beslememeliydi. Hiç acımadan katliam yapan terörist gruplara destek olmamalıydı. Askerine ve polisine kurşun sıkan PKK terör örgütü ile sözde barış süreci adına masaya oturmamalıydı. Al bayrağını direkten indirmeye cesaret eden teröriste anında haddini bildirebilmeliydi. Sağda solda özerklik ilan eden teröristlere anında yanıt verilebilmeliydi. Bugün devlet maalesef teröriste teslim olmuş durumdadır. Sözde barış sürecini bahane ederek te halkını kandırmaktadır. Bugün devleti yönetenler aslında bindikleri dalı kesmektedirler. Açılım süreci ile de Türk milletine ihanet etmektedirler.

Ulu önder 76 yıl önce hayata gözlerini yumarken Cumhuriyeti gençlere emanet etmişti. İçeride ve dışarıda Cumhuriyet düşmanları olabileceğini görmüş ve ona göre Türk Gençliğini uyarmıştı. Oysaki şimdi dünün Türk Gençliği bugün Cumhuriyeti koruyamaz hale geldi. O günlerde hiç kimse Atamıza hakaret bile edemezken, bugün kin ve nefretlerini açıkça ifade etmekten bile çekinmiyorlar. Şimdi Atatürkçü olmak da suç haline geldi. Zaten boşuna ‘’nerden nereye ‘’demiyorlar. 76 yıldır Cumhuriyetle yattılar, Cumhuriyetle kalktılar. Her zaman fırsat beklediler. Kimi zaman ‘’Ayyaş’ ’dediler, kimi zaman da ‘’Din düşmanı’’ ilan ettiler. O hakaretlerle bugünlere geldik. Şimdilerde de okullardaki büstlerini yakıp yıkıyorlar. Kitaplardan adını çıkartıyorlar. Çocuklardan ilkelerini saklıyorlar. Velhasıl sözde dindar nesil yetiştireceğiz diyorlar ama aslında çocuklara Atatürk düşmanlığı aşılıyorlar. Bugün itibarıyla emellerine ulaşmış gibi görünseler de aslında Atatürk’ü tamamen yok etmenin mümkün olmadığını görecekler.

Bizler bugün Atamızı bir defa daha saygıyla anacağız. Fakat onlar ne yapacaklar? Önceki dönemlerden hatırlayacaksınız birisinin yurtdışı gezisi olduğu için Anıtkabir’e çıkamamıştı. Diğeri ise rahatsızlandığı için Atatürk’ü anma törenlerine katılamamıştı. Atamızı anmamak için bugün nasıl bir mazeret üretebilirler diye çok merak ediyorum. Gül, emekliye sevk edildiği için onun yerini Erdoğan aldı. Erdoğan’ın da yine bir mazereti olur mu göreceğiz. Cumhurun başı olarak Atamızın huzuruna ilk başta kendisinin çıkması gerektiği halde bakalım bu sefer de yine kaçacak mı? Atamızı anmak yerine Kaçak Saray’ına mı gizlenecek? Yoksa yine bir önemli bir yurt dışı gezisi mi çıkacak? Yoksa daha fazla tepki çekmemek için Atamızın huzuruna mı çıkacak? Bugün ne yapacağını hep beraber göreceğiz. Umarım bu sefer göstermelik te olsa bizi utandırır.

Ben Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ü ölümünün 76.yıl dönümünde saygıyla anıyorum. Bizlere ne kadar Cumhuriyeti unutturmaya çalışsalar da onlara inat bugünden itibaren Atamıza daha fazla sarılacağız. Onun eserlerini yok etmek isteyen yobazlara karşı da Cumhuriyetimize daha fazla sahip çıkacağız. Yarın tekrar görüşmek umuduyla hoşça kalın. 10.11.2014

Paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Menu Title