BugünMakaleler

ARAPLAR KULLANIŞLI APTALLARDIR

Yazının başlığını görünce ‘’bu da ne demek’’ dediğinizi duyar gibiyim. Doğrusunu söylemek gerekirse ben de sizin yerinize olsaydım aynı şeyleri düşünürdüm. Esasen yaşamakta olduğumuz coğrafya üzerinde o kadar aptal toplum var ki, bazen ben de hangi birini yazacağımı şaşırıyorum. Elini sallasan bir aptala rastlıyorsun.

‘’CHP Neden İktidar Olamıyor’’ adlı kitabımda bu konuda kullanmış olduğum cümlelere bir hanım arkadaş eleştiride bulunmuştu. Atalarımız bile ‘’Görünen köy kılavuz istemez’’ demişler. İnsanlar aptal olduktan sonra ben ne yapayım kardeşim? İnsanları zorla akıllı edemem ya. Ben var olan durumu olduğu gibi sağa sola yalpalamadan yazıyorum. Hem gerçekleri gizlemenin kime ne faydası var? Aksine gerçekleri yazmanın çizmenin toplumun bilinçlenmesine katkısı olur.

Bugün yazmak istediğim konu ise ABD Başkanı Donald Trump’ın Kudüs’ü İsrail’in başkenti yapması ile ilgilidir. Peki, ABD Başkanı Danold Trump Kudüs’ü İsrail’in başkenti yapmadan evvel Birleşmiş Milletler bu yönde bir karar aldı mı? Peki, Trump Kudüs’ün batısını mı İsrail’in başkenti yaptı? Peki, Dünya ülkeleri Trump’ın bu kararını desteklediler mi? Peki, Erdoğan’ın daha önce dillendirdiği gibi ‘’Dünya beşten büyük’’ değil midir?

Buradan kuru fasulyenin faydalarına geliyorum. Birleşmiş Milletlerin Kudüs’ün İsrail’in başkenti olduğuna dair almış olduğu bir karar yok. Henüz bu karar tanınmıyor da. O halde toplanan İslam Ülkeleri neden Doğu Kudüs’ü Filistin’in başkenti ilan ediyorlar? Kudüs İsraillilerin vatanı olmadığına göre işgal altında kalan batı Kudüs neden İsrail’e bırakılıyor? ABD Kudüs’ün tamamını İsrail toprağı olarak görürken İslam Ülkeleri Kudüs’ün tamamının Filistin toprağı olmasına rağmen neden sadece Batı Kudüs’ü Filistin toprağı olarak görmekle yetiniyorlar? ABD Kudüs’ün tamamını İsrail toprağı olarak görüyorsa kardeşim çıkın sizde Kudüs’ün tamamını Filistin’in başkenti olarak ilan edin. Ne kaybedersiniz? Kudüs zaten Filistin toprağı değil mi? Yoksa Arap ülkeleri Kudüs’ü işgalci İsrail’e verilmesine razı oldular da Filistin’in bundan haberi mi yok? Yoksa Filistin satıldı da bizim haberimiz mi yok.

Konuyu birde toplanan Arap ülkelerinin ortaya koydukları irade bakımından değerlendirelim. Suudi Arabistan’ın Kudüs’ün İsrail’in başkenti olmasından dolayı duymuş olduğu bir rahatsızlık var mı? Elbette yok. Çünkü Suudi Arabistan ılımlı İslam maduna girdi. Daha önce de pek farkı yoktu ama şimdi ABD’nin çizdiği yörüngeye tamamen girmiş oldu. Böyle bir ülkeden Kudüs’ü savunmasını elbette bekleyemeyiz. Geçmiş dönemlerde Arap ülkelerinin Osmanlı’yı nasıl arkadan vurduklarını da unutmuş değiliz. Hal böyleyken bu ülkeden Filistin’i Savunması zaten beklenemezdi. Keza diğer Arap Ülkelerinin de birkaçı hariç Suudi Arabistan’dan pek farkları yok.

Artık sadede geliyorum. Peki, kardeşim, geçmişten bu yana Osmanlı’yı arkadan vuran Arap ülkeleri bugün Filistin’e sahip çıkıyorlar mı? Peki Kudüs’ün İsrail’e bırakılmasından İslam Ülkeleri mi zararlı çıkar, yoksa işgalci İsrail mi? İnsan bindiği dalı keser mi? Şimdi bu durumda ben nasıl ‘’Arap ülkeleri kullanışlı aptallardır’’ demem? Aksini düşünen varsa hodri meydan kardeşim. Ben buradayım. 15.12.2017

Paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Menu Title