Makaleler

APAYDIN KONAKLAMA TESİSLERİ


Hatay’a, Türkiye Cumhuriyeti Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı Apaydın Konaklama Tesisleri kurulmuş.

Mevcut bu Tesislere Aydınlık Gazetesinden Ali Kenanoğlu ile birlikte Cumhuriyet Halk Partisi Milletvekilleri ziyaret etmek istemişler.

Ülkemiz topraklarında bulunan ve bu dinlenme tesislerinde ikamet etmekte olan Özgür Suriye Teröristleri Türkiye Cumhuriyetinin Milletvekillerini kabul etmemişler. Ne günlere kaldık. Bu Ülkede Özgür Suriye Teröristlerine tanınan haklar maalesef Milletin Vekillerinde yok. Yazıklar olsun! Yazıklar olsun bu ülkeye Suriyeli teröristleri davet edenlere! Türk Ordusunun subaylarına bile gösterilmeyen itibar ne oldukları belli olmayan Suriyeli teröristlere gösteriliyor. Tarihte eşi benzeri görülmeyen bu tablolar karşısında iktidar Partisinin Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu Türk Halkından özür dileyeceğine bu dinlenme tesislerinin ‘’özel muameleye tabi askeri kamp’’olduğunu söylemiş. Bu Kampın adına da dikkat çekmesin diye ‘’ Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı Apaydın Dinlenme Tesisleri’’ adını vermişler. Bu kampın varlığına gösterilen ayrıcalık, doğal felaketlerde Kızılay’a bile gösterilmemiştir. Suriyeli teröristlerin sağlığına verilen önem maalesef Ülkemizde meydana gelen doğal felaketzedelere bile gösterilmemiştir.

            Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu ‘’Siviller ile askeri olarak sığınanların mülteci hukuk olarak farklı statülerinin olduğunu’’ söylemiş. Davutoğlu, ayrıca sığınanların özel muameleye tutulmalarının normal olduğunu söylemiş. Yani kendi Ülkemizde yabancılardan daha yabancıyız. Bu kadarına da pes diyorum. Türk Ordusu bile bu kadar ayrıcaklı değil. İşte son olarak Orduevlerine mollaların girişini bile serbest bırakmadılar mı? Askerin namahremi olan kozmik odalarının altını üstüne çevirmediler mi? Genel Kurmay Başkanlığını herhangi bir mahkeme kararı olmaksızın dinlemediler mi? Üst komutanlıkların bulundukları yerlere silahlar yerleştirerek sanki darbe yapılacağı havası verilerek onlarca muvazzaf ve emekli subaylar tutuklanmadı mı? Şimdi Apaydın Dinlenme Tesislerinde bulunan Suriyeli teröristlerin içeride ne yapıp ettiklerini biliyor muyuz? Hatay Yayladağ’daki vatandaşlarımızın huzurunu kaçıran yollarda silahlı bir şekilde dolaşan bu teröristlerin ayrıcakları Milletin Vekillerinden üstün tutan ölçütler nelerdir? Dünyada böyle bir uygulamanın eşi benzeri var mıdır?

Cumhuriyet Halk Partisi Hatay Milletvekili Refik Eryılmaz, Apaydın Konaklama Tesislerinden kalan bu teröristleri yabancı istihbarat örgütlerinin idare ettiğini söylüyor. Lozan’da her bir karışının Türkiye Cumhuriyetine ait olduğu tescillenen vatan topraklarına şimdi birileri maalesef el koymuş durumdadır. Şehit kanları ile kurtarılan vatan toprakları şimdi yabancı istihbarat örgütlerinin işgali altında bulunmaktadır. Suriye Devlet Başkanı Beşşar Esat’a isyan bayrağı açan bu teröristlere ne zorumuz varsa şimdi biz ev sahipliği yapıyoruz. Irak ve İran’ın bölge barışı adına yaptıkları çağrıya komşularımızı arkadan vurarak yanıt veriyoruz. Peki, nereye kadar? Komşularımızı daha nereye kadar arkadan vuracağız? Komşularımız ile sıfır sorun politikası ile başlayan süreç şimdi ne hallerde? Arap Baharları bitiminde sonra bulunduğumuz coğrafyada acaba yine bizler olmayacak mıyız? Yarından sonra komşularımız ile hangi birlikteliği paylaşacağız? Siyasi İktidar tüm bu soruların yanıtını vermelidir. Bölge barışı yerine ektiğimiz savaş tohumlarının hesabını vermelidir.

Siyasi İktidar daha fazla çıkmaz sokağa girmeden yürüttükleri yanlış politikalardan geri dönmesi gerekiyor. Siyasi İktidar, yarından sonra telafisinin mümkün olmadığı çıkmaz sokaklara Ülkemizi sürüklememelidir. Vakit daha fazla geç olmadan Başbakanlık Apaydın Dinlenme Tesisleri kapatılmalıdır. Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu’nun da itiraf ettiği gibi Suriye sınırına yakın bölgelerde bulunan silah depoları derhal kapatılmalıdır. Özgür Suriye Teröristlerine verilen destekten derhal vazgeçilmelidir. Suriye ve komşu ülkelerimizin toprak bütünlüğüne ve içişlerine müdahaleye derhal son verilmelidir.03.09.2012

SAİT BALCI

Paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Menu Title