BugünMakaleler

ALMAN’I BIRAK YUNAN’A BAK

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Başbakan Binali Yıldırım ve Dışişleri Bakanı Mevlut Çavuşoğlu Almanya ve Hollanda’ya kendilerine salon vermemesinden dolayı savaş çıkartacak derecede söylenmedik söz bırakmamışlardı. Tabiri caizse bu ülkelerin ne demokratlığı kalmıştı, ne de gelişmiş ülke konumları. Bizimkiler her bir konudan bu ülkelere demediklerini bırakmamışlardı. Hatta Aileden ve Sosyal Politikalardan Sorumlu Bakan Fatma Betül Kaya, gelme dendiği halde Hollanda’ya kara yolu üzerinden girmeye çalışmıştı. Burada tek amaçları vardı. O da bu ülkelerin bizim Bakanlara yapmış olduğu muameleden dolayı mağdur edebiyatı üzerinden EVET oylarını yükseltmekti. Ancak son anketlerden bu mağduriyet edebiyatının da tutmadığı anlaşılıyor.

İktidar partisinin Almanya ve Hollanda üzerinden yapmış oldukları siyasetin tutmayacağı zaten baştan belliydi. Ancak burada sorgulanması gereken başka bir konu var. O da Almanya ile Hollanda’ya meydan okumadan evvel asıl Yunanistan’a meydan okunmalıydı. Çünkü ülke çıkarları iktidar partisinin referandum çalışmalarının üstündedir. Dolayısıyla Almanya ile Hollanda’ya demediğini bırakmayan Cumhurbaşkanı Erdoğan öncelikle Yunanistan’a Ege Adalarını işgal etmesinden dolayı meydan okumalıydı. Ancak ne hikmetse ne Cumhurbaşkanı Erdoğan, ne başbakan Binali Yıldırım ne de Dışişleri Bakanı Mevlut Çavuşoğlu bu konuda tepki verdiler. Her biri de Ege Adalarının Yunanlılar tarafından işgal edilmesi normalmiş gibi sessizliklerini korumayı tercih ettiler.

Milli Savunma Bakanlığı eski Genel Sekreteri emekli Kurmay Albay Ümit Yalım Yunanistan’ın ülkemize karşı sürdürdüğü hain planları sürekli dile getiriyor. Yine Yunanistan’ın Ege Adalarını işgal etmesi ulusal basında da sürekli konu ediliyor. Yunanistan’ın bu adalarda tatbikat yaptığı da basında yer aldı. İşgal edilen Adaların Yunanlılar tarafından silahlandırıldığı da söyleniyor. Bu adalara asker sevkiyatının da arttığı söyleniyor. Peki, hal böyleyken bu aşamada Almanya ve Hollanda’ya karşı efelik taslamak mı, yoksa işgal edilen adalara sahip çıkmak mı gerekir? Eğer yüreğiniz yetiyorsa kardeşim çıkıp Yunanistan’a bir iki çift laf söylersiniz! Suriye’ye asker göndermeden evvel Ege’de bize ait olan adalara asker gönderirsiniz! Öncelikle oraları güven altına alırsınız! İllaki Suriye’ye girecekseniz de Ege Adalarına sahip çıktıktan sonra Suriye’ye asker çıkartırsınız. Almanya ile Hollanda’ya da illaki meydan okuyacaksanız da, öncelikle Ege Adalarına sahip çıktıktan sonra meydan okursunuz. Yoksa kendi adalarına bile sahip çıkamayan bir ülkenin Almanya ile Hollanda’ya meydan okuması hiçbir anlam taşımaz. Ayrıca Suriye’de de varlığımız tartışılır.

Peki, Cumhurbaşkanı Erdoğan bu saatten sonra bir adım atar mı? Yani Erdoğan Almanya ve Hollanda ile uğraşmayı bırakır da, Yunanistan’ın işgal etmiş olduğu Ege Adaları için mücadele eder mi? Yoksa kendi toprağına sahip çıkamayan bir Cumhurbaşkanı Almanya ile Hollanda’ya posta koymuş neye yarar. Bugün ülkeyi yönetenlerin öncelikli konusu vatan toprakları olmalıdır. Rejim değişikliğini içeren referandum konusu ise söz konusu bile olamaz. ‘’Söz konusu vatan ise gerisi teferruattır’’ diye boşuna söylenmedi. Bu yüzden ben de İktidar partisinin ileri gelenlerine Alman’ı bırak, Yunan’a bak diyorum. Başka da bir şey demiyorum 25.03.2017

Paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Menu Title