BugünMakaleler

30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMINI KUTLAYACAĞIZ

cropped-DB32A183F424-3.jpg

Sayın ahalimiz15 Temmuz Darbe Girişiminin bastırılmasından sonra uzun bir süre meydanlarda Erdoğan’ın nöbetini tutmuşlardı. Darbe bastırılmasına bastırılmıştı ama Erdoğan her an yine ortaya çıkabilirler diye meydanların boş bırakılmamasını istemişti. Sayın ahalimiz Erdoğan ister de yerine getirmez mi? Elbette getirir. Ne de olsa Erdoğan bulunmaz Hint kumaşı ya o yüzden. Erdoğan iktidara geldiğinden bu yana Fethullah Gülen Terör Örgütünü devlet kadrolarına yerleştiren adamdı. Sonrasında da beslediği bu terör örgütünün darbesine maruz kalan adamdı. E haliyle bu millet beslediği terör örgütünün darbe girişimine maruz kalan Erdoğan için nöbet tutmasın da kim için tutsundu? Ülkenin bölünmez bütünlüğünden yana olan Atatürkçüler için nöbet tutacaklar değiller ya. Elbette her fırsatta din istismarcılığı yapan Erdoğan için nöbet tutacaklardı. Öyle de oldu. Ülkenin her bir ilinde günlerce Erdoğan nöbeti tuttular. Onun için günlerce dualar okundular. Camilerde de sela bile okuttular.

Biz ise yarın 30 Ağustos Zafer Bayramını kutlayacağız. 30 Ağustos 1922 tarihinde Başkumandanlık Meydan Muharebesinin kazanıldığı Zafer Bayramını kutlayacağız. Bu bayram hiç kuşkusuz Türk Milletinin varlığının devam etmesine vesile olan bir bayramdır. Eğer Mustafa Kemal Atatürk Başkumandanlık Meydan Muharebesini kazanamamış olsaydı şu an belki de işgal devletlerinin sömürüsü altında yaşayan bir millet olacaktık. Vatan toprakları işgal edilmiş bir millet olacaktık. İşgal altında bulunan bir millet nasıl yaşayabilirse biz de öyle yaşamaya çalışacaktık. Ancak Mustafa Kemal Atatürk tüm bu endişelerimize Başkumandanlık Meydan Muharebesini kazanarak son vermişti. Bağımsız Türkiye Cumhuriyetinin temellerini de o zaman atmıştı. Böylelikle Mustafa Kemal Atatürk Türk ulusunun önünü açtı. İşte şimdi biz bu bayramı kutlayacağız. İçimizdeki Bizanslılara rağmen 30 Ağustos Zafer Bayramını kutlayacağız.

Peki, 15 Temmuz’dan bu yana Erdoğan nöbeti tutan bu millet 30 Ağustos Zafer Bayramına da sahip çıkar mı? Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Başbakan Binali Yıldırım’ın sahip çıkmayacağı kesin de, millet sahip çıkar mı? Benim için önemli olan budur. Erdoğan’a rağmen bu millet 30 Ağustos Zafer Bayramına sahip çıkar mı? Daha geçenlerde Yavuz Sultan Selim Köprüsünün açılışını kutlayan bu millet Zafer Bayramını da kutlar mı? Yoksa her zaman olduğu gibi yine bu bayramımızın kutlanmasına fransız mı kalırlar? Ülkenin bölünmez bütünlüğünden yana taraf olan milletimizin meydanlarda olacağından adım gibi eminim. Atatürkçü gençlerimizin Zafer Bayramını coşkuyla kutlayacaklarından adım gibi eminim. Cumhuriyet Kadınları Derneği’nin, Atatürkçü Düşünce Derneği’nin, Türk Gençlik Birliği’nin, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği’nin Türkiye Emekli Subaylar Derneği’nin, Türkiye Emekli Astsubaylar Derneği’nin, İşçi Partisi’nin Cumhuriyet Halk Partisi’nin ve daha burada isimlerine yer veremediğim ülkenin bölünmez bütünlüğünden yana taraf olan Atatürkçü kadroların 30 Ağustos Zafer Bayramımızı kutlayacaklarından eminim de, 15 Temmuz sonrası Erdoğan nöbetleri tutan sayın ahalimizin bu bayrama iştirak edeceklerinden pek emin değilim. Dilerim Erdoğan Sevenler Derneği ’de 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamalarına katılırlar. Katılırlar da varlığımıza vesile olan bu bayramı Türk Milleti olarak topyekûn kutlama şerefine nail oluruz.

Ülke genelinde düzenlenen kutlama törenlerinin ve Zafer Bayramı yürüyüşlerinin birisi de Marmaris’te yapılıyor. Geçen gün, Marmaris’te düzenlenecek olan Zafer Bayramı Yürüyüşü ile ilgili sivil toplum örgütleri adına TESUD Marmaris Şube Başkanı Ali İhsan Kadayıfçı bir basın açıklaması yapmıştı. Ben de düzenlenen bu yürüyüşe katılacağım. Bu vesile ile tüm Marmaris halkına 30 Ağustos Salı günü akşam saat 18.00 da Ketenci Oteli’nin önünden başlayacak olan Zafer Bayramı Yürüyüşünde buluşalım diyorum.29.08.2016

Paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Menu Title