BugünMakaleler

10. YIL MARŞINI DEĞİL, KENDİNİZİ YASAKLAYIN YUSUF EFENDİ

cropped-DB32A183F424-3.jpgBolu İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Cengiz okullarda 10. Yıl Marşımızın çalınmaması talimatını vermiş. Bu talimatını vermesinin nedeni olarak da ‘’Artık 10.Yıl Marşı mı kaldı? 2023’te 100’üncü Yıl Marşını yazacağız’’ diyerek açıklamış. Bu zatı muhteremin daha önce AKP’den Milletvekili adayı olduğu da ortaya çıkmış. Ancak ne hikmetse adaylığı kabul edilmemiş. Belli ki Yusuf Cengiz Efendi gelecek dönem için yeniden aday olmaya hazırlanıyor. Cumhuriyet düşmanlığı üzerinden de pirim yapmaya çalışıyor. Son dönemlerde Atatürk ve Cumhuriyet düşmanlığı yapmak pirim kazandırıyor ya, bu zatı muhterem de şimdi bunu yapıyor.

Yusuf Cengiz Efendi ve onun gibi Atatürk ve Cumhuriyet düşmanlığı üzerinden pirim yaparak yükselmeyi hedefleyen bu zatı muhteremler bilmelidirler ki, bu günler hep böyle devam etmez. Bir gün gelir ve bu devran da döner. İşte o zaman bugünlerin hesabı sorulur. Ne kadar Atatürk düşmanı varsa hepsinden hesap sorulur. Yarın bir gün şu an o çok güvendikleri AKP iktidarı da kalmayacak. İşte o zaman her şey ortaya çıkacak. Cumhuriyet ve Atatürk düşmanlığı üzerinden pirim yapmanın hesabı sorulacak. O zaman yaptıklarından bin pişman olacaklar ama iş işten geçmiş olacak. O günler mutlaka gelecek. Hiç endişeye yer yok. Ergenekon ve Balyoz Davalarında memleketin aydınlarına, gazetecilerine, yazarlarına, akademisyenlerine ve vatansever askerlerine kumpas kuranlar bugün hesap vermeye başladılarsa yarın da Atatürk düşmanları hesap vermeye başlayacaklar. Öyle ya da böyle devran bir şekilde geri dönüyor. Vatana ve Cumhuriyete kin güden düşmanların ayakları birbirlerine dolaşıyor. Bu yüzden diyorum ki, AKP iktidarına yağ yakmaya çalışan Yusuf Cengiz Efendinin de bir gün ayağı dolaşacak. Bugün okullara yasakladığı Cumhuriyetimizin 10.Yıl Marşı, yasakladığı okullarda yüksek sesle çalınacak ve söylenecek.

Cumhuriyet Halk Partisinin örgütleri dün Bolu’da Yusuf Cengiz’i protesto ettiler. İyi de ettiler. Protesto eyleminde Cumhuriyet Halk Partisi Bolu Milletvekili Tanju Özcan’da vardı. Ben buradan Tanju Özcan’ı ve Cumhuriyet Halk Partisinin Atatürkçü örgütlerini tebrik ediyorum. Bolu’yu Yusuf Cengiz gibi kendini bilmezlere bırakmadıkları içinde ayrıca kutluyorum. Bu arada güvenlik güçlerinin Cumhuriyet Halk Partililere uyguladıkları baskıyı da kınıyorum. Cumhuriyet Halk Partililere sıktıkları tazyikli suları aslında Yusuf Cengiz’e sıkmalarını tavsiye ediyorum. Çünkü Yusuf Cengiz gibilerini korudukları müddetçe, tazyikli suyu aslında kendi çocuklarına sıkmış olacaklar. Kendi çocuklarının eğitimini engellemiş olacaklar. Çocuklardan zorla Atatürk ve Cumhuriyet sevgisini koparmış olacaklar. Bu suretle kindar bir nesil yetiştirmiş olacaklar. Geçmişini bilmeyen bir toplum yaratmış olacaklar.

Bolu İl Milli Eğitim Müdürü bugün sırf kendi geleceği için 10.Yıl Marşını istismar ediyor. Bu marş üzerinden kendi geleceğini tayin etmeye kalkıyor. Bu yüzden çocukların Atatürk ve Cumhuriyet sevgisinden mahrum kalmasına neden oluyor. Böyle bir zihniyeti içinde barındıran bir insandan Milli Eğitim Müdürü olur mu? Her şeyden evvel insan biraz utanır. Eğer dün Atatürk bu toprakları düşman işgalinden kurtarmamış olsaydı, Yusuf Cengiz Efendi belki bugün düşman kuvvetlerinin işgali altında görev yapıyor olacaktı. Kim bilir belki de bugün yasaklamış olduğu 10. Yıl Marşı yerine de işgal kuvvetlerinin ulusal marşını söylemek zorunda kalacaktı. Bu yüzden şimdi ben de buradan Yusuf Efendiye sesleniyorum. Ey Yusuf Efendi; Düşman işgalinde bulunan vatan topraklarında 10. Yıl Marşını çalmak ve söylemek mi istersin, yoksa işgal altında bulunan vatan topraklarında düşman kuvvetlerinin ulusal marşını söylemeyi mi? Sence hangisini söylemek daha kolay Yusuf Efendi? Bu soruya yanıt verebilir misin?

Yusuf Cengiz Efendi’ye inat 10. Yıl Marşını yüksek sesle söylemeye var mısınız? Hem de kulaklarını çınlatırcasına söyleyelim mi? Pes edene kadar söyleyelim mi? Pişman olduklarını ana kadar söyleyelim mi? Ne dersiniz? Öyleyse şimdi hep beraber 10. Yıl Marşımızı söylüyoruz.21.06.2016

Çıktık açık alınla, on yılda her savaştan,
On yılda, on beş milyon genç yarattık her yaştan,
Başta bütün dünyanın saydığı Başkumandan,
Demir ağlarla ördük, Anayurdu dört baştan.
Bir hızla kötülüğü geriliği boğarız,
Karanlığın üstüne güneş gibi doğarız,
Türk’üz bütün başlardan üstün başlarız,
Tarihten önce vardık, tarihten sonra varız.

Paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Menu Title