BugünMakaleler

TERÖRÜ DESTEKLEYEN YÜRÜYEMEZ

sait-balci

DENİZ FENERİNİ UNUTMA!
SOMA VE ERMENEK MADEN KAZASINI UNUTTURMA!
GEZİ PARKI EYLEMLERİNDE KAYBETTİĞİMİZ 6 ŞEHİDİMİZİ UNUTMA!
17– 25 ARALIK YOLSUZLUK VE RÜŞVET ÇARKINI UNUTTURMA!
KAÇAK SARAYI VE MALİYETİNİ UNUTMA!
PKK İLE MÜZAKERE MASASINA OTURANLARI UNUTTURMA!
VE GÜNDEM DEĞİŞTİRMELERİNE ASLA KANMA

Davutoğlu’nun Paris’te düzenlenen teröre lanet yürüyüşüne katılması, sizleri bilmem ama bana hiç inandırıcı gelmedi. Çünkü teröre karşı olan insan öncelikle kendi ülkesinde düzenlenen yürüyüşlere katılmalı. Hatırlayacak olursanız daha önce PKK’nın yapmış olduğu saldırılar neticesinde ülke çapında ‘’teröre lanet’ ’yürüyüşleri düzenlenmişti. Bu yürüyüşlere ne Davutoğlu, ne de Erdoğan katılmıştı. Düzenlenen bu yürüyüşlere sadece duyarlı Türk halkı katılmıştı. Peki, bugün Paris’te düzenlenen ‘’teröre lanet’ ’yürüyüşüne katılan Davutoğlu’nun aklı o zamanlarda neredeydi acaba? Yoksa bizim ülkemizde düzenlenen yürüyüşler ‘’teröre lanet’’ yürüyüşünden sayılmıyor muydu?

Paris’te düzenlenen yürüyüşe katılanlar acaba hiç aynaya bakmışlar mıdır? Hiç sanmıyorum. Örneğin ön sıralarında yürüyen İsrail Başbakanı Benyamin Netanyahu’nun ‘’teröre lanet’’ yürüyüşünde ne işi var? Yoksa bugüne kadar masum Filistin halkına terör estiren Netanyahu’nun kendisi değil miydi? Evet, bu duruma bir açıklık getirmek gerekirse Netanyahu’nun kendisi bugüne kadar Filistin topraklarında Hamas’ı bahane ederek masum Filistin halkına katliam yaptı ve yapmaya da devam ediyor. Şimdi böyle bir kişi ‘’teröre lanet’’ yürüyüşüne katılıyor. Biz de yedik.

Peki, düzenlenen bu yürüyüşe katılan İngiltere Başbakan’ı David Cameron ne kadar samimi? O da terörü lanetliyor mu? Bugüne kadar teröre karşı mücadele etti de mi, şimdi yürüyüşe katılıyor? Eğer öyleyse Irak’ta ve Suriye’de El Kaide, El Nusra ve IŞİD militanlarını ABD ile birlikte destekleyen kimdi? Yoksa onlar Cameron’nun ülkesi İngiltere değil miydi? Paris’te katliam yapan IŞİD militanlarını destekleyen İngiltere Başbakan’ı David Camereon’nun böyle bir yürüyüşe katılması size hiç inandırıcı geliyor mu? Cameron’un yaptığı da zaten terörü lanetlemek değil, Fransa’nın desteklemiş oldukları IŞİD adlı terör örgütünün hedefi haline gelmesidir. Yoksa Cameron’un ‘’teröre lanet’’ yürüyüşünde ne işi olabilir ki? Terörü destekleyenin ‘’teröre lanet’’ yürüyüşüne katılmaya hakkı olabilir mi?

Teröre lanet yürüyüşüne ev sahipliği yapan Hollande’yi geçtim. Peki, Almanya Başbakanı Angela Merkel’in böyle bir yürüyüşe katılma hakkı var mı? IŞİD ile mücadele kapsamında silah yardımını merkezi Irak hükümeti yerine Peşmerge militanlarına yapan Merkel’in ne kadar hakkı vardır? Eğer siz terörle mücadele kapsamında ciddi iseniz silah yardımını Peşmerge yerine Irak Hükümetine yapacaksınız. Silah yardımını Suriye’de El Kaide, El Nusra ve IŞİD’e karşı mücadele yapmakta olan Esad’a yapacaksınız ki, bu IŞİD belası ortadan kalkabilsin. Yoksa terör örgütleri, yeni terör örgütleri icat etmekle yok edilemez. Çünkü eğittiğiniz terör örgütü de bir gün silahını size karşı doğrultabilir. ABD’nin terör örgütleri ile sınavı da bugüne kadar hep bu şekilde geçmiştir. Birisini yok ederken yeni terör örgütü icat etmiştir.

Bana göre Paris’te düzenlenen ‘’teröre lanet’’ yürüyüşüne katılmayan Obama en doğru olanı yapmıştır. Bu konuda Obama’yı tebrik ediyorum. Çünkü IŞİD kendi terör örgütüdür. Ayrıca ABD’nin kendisi de başlı başına bir terör örgütüdür. Terörü doğrudan destekleyen bir ülkenin böyle bir yürüyüşe katılması da beklenemezdi. Bu yüzden terörü destekleyen ülkeler arasında en tutarlı duruşu Obama göstermiş oldu. Ne demiş atalarımız? Anlayana sivrisinek saz, anlamayana davul zurna az.

Bugünlük te bu kadar. Yarın tekrar görüşmek üzere esen kalın.14.01.2015

Paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Menu Title