BugünMakaleler

SAADET PARTİSİ’Nİ YENİDEN REFAH PARTİSİ İLE MARKAJA ALACAKLAR

24 Haziran 2018 Milletvekili Genel Seçimleri öncesinde Necmettin Erbakan’ın oğlu Fatih Erbakan’ın milletvekili yapılacağını veya sonrasında Bakan yapılacağını düşünmüştüm. Çünkü o günler de iktidar partisi tarafından Saadet partisi ile uzlaşma aranmış ama başarılı olunamamıştı. Bunun üzerine Saadet Partisi’ne misilleme olarak Fatih Erbakan’ın AKP listelerinden milletvekili yapılması veya sonrasında Bakan olarak atanması tahmin edilmişti. Fakat sonrasında böyle bir gelişme olmadı.

Fatih Erbakan’ın geçenlerde ‘’ Yeniden Refah Partisi’’ adında bir parti kurmasıyla birlikte yeni plan da açığa çıkmış oldu. Fatih Erbakan Saadet Partisi’ni ele geçiremeyince çareyi yeni bir siyasi parti kurmakta bulmuşlardı. Fatih Erbakan kurmuş olduğu siyasi partinin amacını açıklarken “Bizler, bugüne kadar yapılan bütün hayırlı hizmetlere teşekkür etmek, bu hayırlı hizmetleri yapanları tebrik etmek, yapılan hizmetleri görmek ve takdir etmek için geliyoruz. Bununla birlikte eksikleri tamamlamak, eksik yapılanları nihayete erdirmek için geliyoruz. Yine bununla birlikte yanlışları da doğrusunu ortaya koyarak düzeltmek için geliyoruz. Yapılan hizmetlere teşekkür edeceğiz, takdir ve tebrik edeceğiz, eksikleri tamamlayacağız, yanlışları da davamıza, istikametimize uygun doğrularla düzelteceğiz.” dedi.

Bugün İslam âlemi ve Türk milleti için tarihi bir adım attıklarını dile getiren Erbakan, bu adımın bir dönüm noktası olarak tarihte yer alacağını söyledi. Tarihte nasıl yer alacaklarını şimdiden bilemem ama iktidar Partisi yerine Saadet Partisi ile mücadele edeceklerini şimdiden söyleyebilirim. Zira Saadet Partisi’ni merkez binasından attırmak için harekete bile geçtiler. Bu yönde mahkeme kararı da çıkarttılar. Böylelikle babası gibi iktidar partisi ile mücadele etmek yerine Saadet Partisi ile mücadele edeceğinin sinyalini de vermiş oldu.

Fatih Erbakan’ın Saadet Partisi ile mücadele etmek için bir parti kurması konusunda yalnız olmadığını ve bu konuda iktidar partisinden destek aldığını da rahatlıkla söyleyebilirim. Zira Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu Cumhurbaşkanlığı seçiminde tavrını Millet İttifakından yana koymuştu. Temel Karamollaoğlu’nun bu tutumu da iktidar partisini çok kızdırmıştı. Özellikle Cumhurbaşkanı Erdoğan bugüne kadar kendi cenahı tarafından karşısına çıkanları partisinin saflarına katarak halletmişti. Fakat Temel Karamollaoğlu Necmettin Erbakan gibi sert kaya çıkınca bir şey yapamamıştı. Sanıyorum bundan böyle Temel Karamollaoğlu’na siyasi baskılar yapılacak. Partisinin üyelerine dönük transfer teklifleri yapılacak. Yani Devlet Bahçeli Meral Akşener’e karşı nasıl korunmuşsa bundan sonra da Fatih Erbakan Temel Karamollaoğlu’na karşı hep korunup kollanacak. Fatih Erbakan sanki iktidar partisinin ortağıymış gibi de itibar görecek. Böylelikle topluma Erbakan’ın mirasını Fatih Erbakan’ın taşıdığı izlenimi verilecek.

Fatih Erbakan’ın Erdoğan tarafından destekleneceğine dair en güçlü belirtilerden bir tanesi de ikinci Abdülhamit’in torunu olan Abdülhamid Kayıhan Osmanoğlu’nun partinin kurucular listesinde olmasıdır. Abdülhamid Kayıhan Osmanoğlu’nun Bilal Erdoğan ile birlikte Darülaceze İdare Meclisi üyesi olduklarını belirtmem sanıyorum yeterlidir. Bu iki arkadaş birbirlerinden habersiz bir işe soyunmayacaklarına göre Fatih Erbakan’ın bundan böyle her platformda yer alacağını söylersem sanırım yanılmış olmam. Ne dersiniz? Yoksa yanılıyor muyum? 28.11.2018

Paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Menu Title