BugünMakaleler

HAKAN İLE ARİF’İN AYRICALIĞI NEDİR?

Galatasaray Spor Kulübü’nde geçen cumartesi günü yapılan yıllık olağan mali kurulda FETÖ’cülerin ihraç edildiğini televizyon kanallarından ve basından öğrenmiş olmalısınız. İhraç edilenlerin arasında İstanbul eski valisi Hüseyin Avni Mutlu, dönemin özel yetkili savcısı Zekeriya Öz, Bursa eski valisi Şahabettin Arput, eski futbolcu İsmail Demiriz ve işadamı Hazim Sesli vardı. Ancak FETÖ’ye üyelikleri ayan beyan ortada olan eski futbolculardan Hakan Şükür ile Arif Erdem ihraç edilmediler. Sonrasında kamuoyundan gelen tepkiler üzerine Galatasaray Spor Kulübü bu iki eski futbolcuyu aidatlarını ödemediği gerekçesi ile ihraç etmek zorunda kaldı.

Galatasaray Spor Kulübü Hakan Şükür ile Arif Erdem’i aidatlarını ödemediği gerekçesi ile ihraç ettiği için aklandığını sanıyorsa bana göre yanılıyorlar. Çünkü bu iki eski futbolcu FETÖ üyelikleri ortada iken aidatlarını ödemedikleri gerekçesi ile ihraç etmek bana göre onları ödüllendirmektir. FETÖ suçlamasından aklamaktır. Sizleri bilemem ama ben bu iki futbolcunun bu şekilde ihraç edilmesini başka türlü yorumlayamam. Zaten Galatasaray Spor Kulübü bu iki futbolcu ile ilgili kamuoyunda herhangi bir tepki oluşmamış olsaydı ihraç da etmeyecekti. Öyle değil mi? Bu durumda bana göre Galatasaray Spor Kulübü şaibe altında kaldı. Bu iki futbolcuya güçleri yetmedi. Eski savcı Zekeriya Öz’e yetti. Eski vali Hüseyin Avni Mutlu’ya yetti. Bursa eski valisi Şahabettin Harput’a yetti. Yine eski futbolcu İsmail Demiriz’e yetti. İşadamı Hazim Sesli’ye yetti. Ancak Hakan Şükür ile Arif Erdem’e yetmedi. Şimdi bu durumda Galatasaray Spor Kulübü bu iki futbolcu için yapmış olduğu ayrımcılığı açıklamak zorundadır. Eğer bu iki futbolcu Galatasaray Camiası açısından temiz ise ilk etapta ihraç edilenlerin neden kirli olduklarını açıklamak zorundadırlar. Eğer ilk etapta ihraç edilen üyeler kirli ise Hakan Şükür ile Arif Erdem de kirlidir. Çünkü sonuçta her biri FETÖ üyeliğinden dolayı suçlandılar. Öyle değil mi?

Şimdi burada sorgulanması gereken bir konu daha var. O da Galatasaray Spor Kulübünün durduk yerde FETÖ’cü üyeleri ihraç etmek için neden yıllık olağan mali kurulda gündeme aldıklarıdır. Galatasaray Spor Kulübü mali kurulda bu konuyu hiç gündeme getirmemiş olsaydı kamuoyu yine Galatasaray Spor Kulübünden bu FETÖ’cüleri ihraç edilmesini bekler miydi? Yanıtlanması gereken birinci soru budur.

Galatasaray Spor Kulübü tarafından yanıtlanması gereken bir soru daha var. O da Hakan Şükür ile Arif Erdem’e neden sahip çıkıldığıdır. Bu iki eski futbolcunun FETÖ üyeliği ayan beyan ortada iken neden FETÖ üyeliğinden ihraç edilmedikleridir. Eğer Galatasaray’ın şampiyonluklarına bu eski iki futbolcunun FETÖ ile olan bağlantıları katkıda bulunmuşsa durum oldukça vahimdir. Eğer söz konusu durum böyle ise Galatasaray Camiasının bu eski iki futbolcuyu FETÖ üyeliği yerine aidat borcu yüzünden ihraç etmesini anlamak zor değildir. Zaten Galatasaray Spor Kulübü bu eski iki futbolcuyu aidat konusu yüzünden ihraç etmekle kamuoyu önünde rencide etmiş olmuyor. Onların haysiyet ve şerefleri rencide etmiş olmuyor. Bugün aidat borcu yüzünden birçok üyeyi ihraç edebilirsiniz. Yarından sonra da aidat borçlarını ödeyenleri tekrar üyeliğe kabul edebilirsiniz. Çünkü aidat borcu FETÖ üyeliği gibi bir suç değildir. Dolayısıyla Hakan Şükür ile Arif Erdem yarından sonra tekrar Galatasaray Spor Kulübüne üyelik başvurusu yapabilirler. Üyelikleri de kabul edilebilir.

Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, ‘’ Bu bir kazaydı. Yönetim gereken kararı aldı.’’ diye yorumladı. Başbakan Binali Yıldırım da ‘’ Galatasaray teröristleri barındırmaz. Yönetim yanlışı düzeltti’’ diye açıklamada bulundu. Ben Başbakan Binali Yıldırım ile Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç gibi düşünmüyorum. Eğer Galatasaray Spor Kulübü bu eski iki futbolcuyu ilk etapta ihraç ettiği eski Savcı Zekeriya Öz, eski İstanbul valisi Hüseyin Avni Mutlu, Bursa eski valisi Şahabettin Harput, eski futbolcu İsmail Demiriz ve işadamı Hazim Sesli gibi FETÖ üyeliğinden dolayı ihraç etmiş olsaydı Galatasaray Spor Kulübü yanlışı düzeltmiş olurdu. Dolayısıyla Galatasaray Spor Kulübü bu iki futbolcuyu aidat borçlarını ödemediklerinden dolayı ihraç etmiş olmasıyla aklanmış sayılmaz.

Galatasaray Spor Kulübü bu işe hiç karışmamış olsaydı bu durumu anlayabilirdim. Çünkü böyle bir durumda Galatasaray Spor Kulübünün henüz davası sonuçlanmamış bu üyelerle ilgili geçerli bir mazereti olurdu. Ancak adı FETÖ’cüye çıkan üyelerin bir kısmını bu terör örgütüne üyelikten dolayı ihraç ederken Hakan Şükür ile Arif Erdem’i aidat borcu yüzünden ihraç ederseniz bu işin altından kalkamazsınız. Galatasaray Spor Kulübünü de bu işten aklayamazsınız. 29.03.2017

Paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Menu Title