BugünMakaleler

GENİŞLETİLMİŞ ORTADOĞU VE KUZEY AFRİKA PROJESİ ( GOKAP ) 6

cropped-DB32A183F424-3.jpgERDOĞAN’IN WOLFOWİTZ’E YAZDIĞI MEKTUP:

AKP 03.11.2002 tarihinde yapılan genel seçimlerden % 34.43 oy oranıyla tek başına iktidara gelmesinden bir gün sonra Erdoğan, ABD Savunma Bakan Vekili Paul Wolfowitz’e bir mektup yazıp gönderiyor. Erdoğan yazdığı mektup ta dönemin Genel Kurmay Başkanı Hilmi Özkök’ün seçim sonuçlarından rahatsız olmuş olabileceğini dile getirerek kendisinden yardım istiyor. Hilmi Özkök ile mümkün olan en kısa zamanda da görüşmeyi ümit ettiğini söylüyor. Erdoğan yazmış olduğu bu mektup ta açıkça ABD Savunma Bakan Vekili Paul Wolfowitz’den dönemin Genelkurmay Başkanı Hilmi Özkök ile görüşebilmesi için aracı olmasını istiyor. Bir gün önce AKP tek başına iktidara geliyor. Erdoğan ise bir gün sonra kendi ülkesinin Genel Kurmay Başkanı ile görüşebilmek için ABD’den yardım istiyor. Ne kadar garip değil mi? Poul Wolfowistz’in Erdoğan’ın mektubuna ne yanıt verdiği bilinmiyor ama Erdoğan’a yardım ettiği kesin. Yoksa ABD Büyük Ortadoğu Projesinin ülkemiz ayağını bugüne kadar sürdüremezdi. Önemli olan da zaten budur.

Dr. Paul Wolfowitz
Savunma Bakan Vekili
Pentagon
Washington DC, 20301
Ford
4 Kasım 2002

Değerli Dr. Wolfowitz,
Ülkelerimiz arasındaki tarihsel ortaklık ve dostluğun gelecekte de sürmesi ümidimi paylaşmak için, bu mesajımı ortak dostlar aracılığıyla doğrudan size ulaştırmak isterim.
Seçim sonuçlarının bizim genelkurmay saflarında biraz rahatsızlık yaratmış olabileceğinden, resmî konumunuz gereği, hiç kuşkusuz haberdarsınızdır. Bilmenizi isterim ki, onların Türkiye’nin müreffeh, seküler (çağdaş) ve birinci dünya topluluğunun güvenilir bir üyesi olması ümitlerini partim ve ben de paylaşıyoruz. Ve geçmişte hiç olmadığı kadar birleşmiş olan ülkemizin çıkarları için en iyisi olacak şekilde birlikte çalışabileceğimiz kanaatindeyim.

Bu amaçla, Org. Özkök ile mümkün olduğu kadar kısa sürede mahrem, özel bir toplantı yapabilmeyi ümit ediyorum. Özel cep numaram şudur: 0533 7…
Bu yardım ve ülkeme geçmişte gösterdiğiniz dostluk için çok teşekkürler.
Sizinle kişisel olarak görüşmeyi sabırsızlıkla bekliyorum.
Samimiyetle sizin olan,

Recep Tayyip Erdoğan
Genel Başkan

Erdoğan Wolfowistz’e yazmış olduğu bu mektup ile ABD’nin Büyük Ortadoğu Projesinden haberdar olduğunu ve bu projenin ülkemiz ayağını AKP iktidarının sürdürdüğünü itiraf etmiş oluyor. Aynı zamanda iktidara ABD’nin yardımı ile gelmiş olduğunu açığa vermiş oluyor. Erdoğan bugüne kadar bu mektubu yalanlamadı. Bu mektubun varlığından da söz etmedi. Belli ki, Erdoğan ABD’den iktidara gelirken de, iktidarını devam ettirirken de sürekli yardım aldı. Almış olduğu yardımlardan dolayı da bugüne kadar Büyük Ortadoğu Projesinin ülkemiz ayağını kusursuzca sürdürdü. 29.06.2016

Paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Menu Title