BugünMakaleler

FITRATLARINDA YOK

cropped-DB32A183F424-3.jpg23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramının coşkuyla kutlamasını bu yıl da engellememiş olsaydılar şaşırırdım doğrusu. Çünkü bunların içinde vatan millet sevgisi yok ki kardeşim. Atatürk ve Cumhuriyet sevgisi ise hiç yok. Varsa yoksa Osmanlıcılık var. Hani çok beğendikleri Osmanlıcılık zamanında vatana millete sahip çıkmış olsa yüreğim hiç yanmayacak. Ama onlarda vatan sevgisi ne arar? Devir teknoloji devri olmuş ama bunların aklı hala Osmanlıcılıkta. Osmanlıcılık ile yatıyorlar, Osmanlıcılık ile kalkıyorlar. Avrupalı milletlerin Çağdaş uygarlık seviyesine kafaları basmıyor haliyle.
Vatan millet Sakarya onlar için önemli değil tabi. Kurtuluş Savaşları sonucunda kurtarılan vatan toprakları hiç önemli değil. Düşman esaretinden kurtulmak önemli değil. Kurulan Cumhuriyet önemli değil. Peki, ne önemli? Her şeye rağmen Osmanlıcılık önemli tabi, çünkü ülkeyi batırsan da, çökertsen de tek başına yönetiyorsun. Meclis’te soru önergesi falan filan yok. Hesap soran da yok. Kadın hakları da ne ola ki? İsteyen imam nikâhı ile istediği kadar zevce alabilir. Üç defa boş ol, boş ol, boş ol dedin mi boşarsın. Haliyle boşadığın zevceye mal mülk vermek de yok. Of, gel keyfim gel. Kadın bundan sonra nasıl geçinecek diye düşünmek de yok. Anlayacağınız her yol Ankara. Kim sevmez böyle Osmanlıcılığı?

Madem söz Osmanlıcılıktan açıldı devam edeyim. Peki, bu Osmanlıcılık ta muhalefet partilerine söz düşüyor mu kardeşim? 17 / 25 Aralıklar olur mu? Gezi Parkı Eylemleri olur mu? MİT Tırlarına operasyon yapılır mı? Yapılmaz tabi. Bütün muhalif gazete ve televizyonlar kapatılır. Facebook, Twitter, You Tube’ye erişim engellenir. Tüm sosyal medyanın inlerine girilir. Anlayacağınız çıt çıkaran tutuklanıp içeri atılır. Son çıkan Torba yasa da mahkeme kararı aranmaksızın kayyum tayin edilebilmesinin önü neden açıldı sanıyorsunuz? Yani anlayacağınız iktidar sahiplerince paralel olarak damgalanan firmalara mal alıp sattığınız zaman teröre yardım ve yataklık suçundan firmanıza kayyum atanabiliyor. Hem de mahkeme kararı aranmaksızın. Yani demokrasimiz böyle gelişiyor işte. Obama yapmış olduğu son görüşmede ‘’ Sen demokrasi vaadi ile geldin’’ diye fırça atmış ama bu kimin umurunda. Tam gaz yol ileri. Bu gidişle kamyon bir yerlere çarpacak ama nereye çarpacak şimdilik kestiremiyorum.

Hal böyleyken 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı coşkuyla kutlanır mı? Elbette kutlanmaz. Hani şunun şurasında Başkanlık Sistemine geçme planları varken tam da bu aşamada Çocuk Bayramı kutlanmaz tabi. Cumhuriyeti çağrıştıracak, parlamenter rejimi çağrıştıracak bir bayram kutlanmaz tabi. Böyle günlerde ne de olsa insanların aklına Atatürk gelir. Hal böyle olunca bin yıllık öç alınabilir mi? Elbette alınamaz. Bu yüzden 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramları engellenir. 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramları engellenir. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramları engellenir engellenir.10 Kasım Atatürk’ü anma ve Anlama günü engellenir. Hatta böyle günlerde ortada görünmemek için yurt dışı gezilerine bile çıkılır. Bir vesile ile yurt dışına çıkılamamışsa rahatsızlanılır. Mesele bu kardeşim. Mesele bin yıllık Cumhuriyetten öç almak. Mesele terör filan değil. Eğer şu an terörle ilgili bir istihbarat almış olsaydılar emin olun ilk evvel Kutlu Doğum haftasını ertelerlerdi. Gerçi bunların istihbarattan da anladıkları bir şey yok ya neyse. İstihbaratın başındaki görevli Suriye Devlet Başkanı Beşar Esat’ı devirmek için çalışıyor. Ona bu görevi vermişler. Adamın memleketin istihbaratından haberi yok ki. Memleket için de yabancı vatandaşlar olmasaydı canlı bomba istihbaratlarını da öğrenemeyecektik. Elin adamı ülkemizdeki kendi vatandaşlarını uyarmak için istihbarat veriyor, bizimkiler ise ayakta uyuyor. Haliyle biz de böylece istihbarat almış oluyoruz.

Söylenecek başka bir söz yok azizim. Bunlar iktidardan gitmedikleri sürece milli bayram kutlamalarına izin vermezler. Çünkü bunların fıtratlarında Cumhuriyet diye bir şey yok. Halen daha uyanmayan varsa artık bir zahmet uyanın kardeşim. Yoksa yarından sonra çok geç olacak. 26.04.2016

Paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Menu Title