Makaleler

CONİLER,CAMİ’YE NAMAZ KILMAYA MI GİTMİŞLER ?

Sait Balcı
ABD’li Coniler yılbaşı gecesi gittikleri İncirlik Üssünde bulunan Cami’yi telef etmişler.

Haberi Çukurova’nın yerel gazetesi olan Merhaba Gazetesi’nden Murat Kula haberleştirmiş. Habere göre Coniler, Büyük Ortadoğu Projesi Eş Başkanı’nın İncirlik Üssünde bulunan Camisine girip Minberi tahrip etmişler. Türk Bayraklarını yırtmışlar. Cami’nin camlarını kırmışlar. Olayı Cami İmamı sabah namazını kıldırmak için gittiğinde fark etmiş. Cami İmam’ının olayı yetkililere bildirmesi üzerine Sarıçam İlçe Emniyet Müdürlüğü Cami’de inceleme yapmak üzere gelmiş, amma velakin İncirlik üssü memleketimiz topraklarından sayılmadığı için ABD’li Coniler tarafından izin verilmemiş. Yani memleketimiz sınırları içinde diye bildiğimiz İncirlik Üssünde bulunan Cami’ye Sarıçam İlçe Emniyet Müdürü girememiş. Buyurun buradan yakın bakalım. AKP’ye oy vermiş yurttaşlarımıza sesleniyorum! Oylarınızla iktidara taşıdığınız AKP’nin düşman saldırıları karşısındaki tutumunu lütfen görün artık! Din konusu olduğu zaman mangalda kül bırakmayan iktidar partisinin, dini ibadetlerinizi yerine getirdiğiniz caminin Amerikalı coniler tarafından talan edilmesine ses çıkarabiliyor mu bir bakın? Bunların memleketimizden çok Amerika’nın çıkarlarına hizmet ettiğini görün artık!

Söz konusu durum üzerine Güvenlik Tabur Komutanlığı’ndan gelen askerler Cami’yi güvenlik çemberine almışlar. Bu arada Cami’de meydana gelen hasar fotoğraf makinaları ile belgelenmiş. Ancak daha sonra olayın duyulmasını istemeyen kardeş Coniler, Güvenlik Tabur Komutanlığı’nın elindeki resimlere el koymuşlar. Ne kadar güzel değil mi? Önce Emniyet Müdürü olay yerine alınmıyor sonrada Güvenlik Taburunun görüntülediği resimlere el konuyor. Peki, kim yapıyor bunları? Bu rezaleti, İncirlik Üssünde görevli bulunan birkaç Amerikan askerinden başkası değil tabi. Düşünün ki Ülkemizde sömürge valiliğinde bulunan bu birkaç Amerikan Askerine bile sözümüz geçmiyorsa varın gerisini de siz düşünün. Peki, subayların ellerindeki fotoğraf makinasının görüntüleri alınmasına Genel Kurmay Başkanlığı ne diyor? Koskoca bir hiç değil mi? Eğer, Amerika’dan fotoğrafların bizde kalmasıyla ilgili bir izin alınabilseydi Cami’deki rezalet görüntülerini Amerikalılara verilmezdi değil mi? Evet bir açıklamaya gerek duyulmuş olsaydı bu cümleden farklı bir söylem olmazdı herhalde.
Pekâlâ, bu rezaletin duyulmasından sonra az gelişmiş ülkenin çokbilmiş İktidar Partisi ne yaptı? Yine koskoca bir hiç den başka da bir şey yok. Rezaletle ilgili Hükümet kaynaklarından bir açıklama da geldiğini sanmıyorum. Herhâlde İmralı ile kurulan diyalog gereği bu olaya ayırılacak zaman bulunamadı. Öyle ya, belki bu olay sürdürülen barış görüşmelerinin önünü tıkayabilirdi değil mi? Büyük Ortadoğu Projesinin büyük Eş Başkanını böyle mühim olmayan bir olayla meşgul etmenin sürdürülen barış görüşmelerine gölge düşürebileceği düşünülmüş olsa gerek. Memleket düşman istilasına uğramış ama bunlar neyle uğraşıyorlar Allah aşkına söyler misiniz? Askerîn başına çuval geçirilir ses çıkarılmaz. Camileri talan ederler ses çıkarılmaz. Peki, bu Amerikan Askerlerine ne zaman ve kim dersini verecek söyler misiniz? Memleketi yönetenler acaba hangi büyük felaket karşısında başlarını gömdükleri çukurdan çıkaracaklar? Yoksa düşman istilasını ebediyen kabul mü eylemişiz? Yoksa yoksa onur mücadelesi verdiğimiz Kurtuluş Savaşlarının öcü mü alınmaktadır?
Bu konuda yandaş basına da elbet birkaç sözüm olacak. Hani şu Balyoz Davasında delil niteliği taşıyan Camilerin bombalanacağına dair çıkartılan yaygara vardı ya işte o senaryo şimdi gerçekleşmiş durumdadır. Hakikaten söyledikleri de doğruymuş. Gerçi Camiler bombalanmadı ama talan edildi. Camları kırıldı. Minberi tahrip edildi. Bayrakları yırtıldı. Daha ne? Hadi bakalım buyurun cenaze sofrasına. İşte senaryo aynen gerçekleşti. Üstelik de aradığımız örgüt de çok uzaklarda değilmiş. Hatta yanı başımızdaymış. Meğerse yılanı yanı başımızda besliyormuşuz. Hadi bakalım bertaraf olan Taraf Gazetesi! ilk sen işe koyulmalısın. Ne de olsa haberler ilk senden çıkıyordu ya. Hadi bakalım Mehmet Baransu, sana gene iş düştü. İlk sen adımını at bakalım. Bavulunu filan hazırla bakalım! Balyoz Davasına konu olan belgeler şu an Amerikan Askerlerinde. Sen resimleri onlardan alırsın değil mi? Yargı süreci de nasıl olsa arkadan gelir. Yargı süreci zaten senin toparladığın belgelerden oluşmuyor mu? Emniyet kanadı da senin yaptığın haberle kovuşturmayı başlatır. Hadi bakalım kolay gelsin. Bir Müslüman Ülkesinde Cami nasıl talan edilirmiş gösterin bakalım.16.01.2013
SAİT BALCI

Paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Menu Title