BugünMakaleler

BÜTÜN LİSELER İMAM HATİPLİ OLSAYDI, FETÖ DARBEYİ YAPMIŞTI

cropped-DB32A183F424-3.jpg

Kabataş Erkek Lisesi Müdür Yardımcısı Şakir Voyvot bir derneğin toplantısında ‘’ Bütün okullarımızın İmam Hatip Lisesi gibi olması zamanı geldi’’ demiş. Geçenlerde de
İzmir’in Karşıyaka ilçesinde Atakent Erdoğan Kibarer Ortaokulu’nda, ilk bir haftada verilen eğitimden memnun olmayan bazı velilerin isteği üzerine, çocuklar bayrak töreninden sonra Andımızı okumaya başlamışlardı. Ancak öğrencilerin bu girişimine tepki gösteren Okul Müdürü Rahmi Önder Karamustafaoğlu, “Kendinize gelin. Talimat almadan ne yapıyorsunuz? Dingonun ahırı mı burası? Devletin kurumunun işleyişini kimse bozamaz” diyerek tepki gösterdi. Anlayacağınız laik ve bilimsel eğitimi kaldıramaz hale geldiler. Andımızın okunmasına bile tahammül edemiyorlar. Bu derece şımardılar yani.

Ancak kendini bilmez bu şımarıkların bilmedikleri bir durum var. O da, eğer dün bütün Liseler İmam Hatipli olmuş olsaydı 15 Temmuz FETÖ / ABD darbe girişiminin başarıyla sonuçlanacağıydı. Çünkü Fethullah Gülen Terör Örgütü üyesi olanların birçoğu İmam Hatip çıkışlıdır. Dolayısıyla TSK içinde kalan diğer Atatürkçü subaylar da İmam Hatip çıkışlı olmuş olsaydılar muhtemelen bu subaylar da darbe girişimine katılırlardı. Bu durumda TSK içinde darbe girişimine engel olacak subay kalmayacağı için 15 Temmuz FETÖ / ABD darbe girişimi bal gibi başarıyla sonuçlanırdı. Kabataş Erkek Lisesi Müdürü Şakir Voyvot’a da kına yakmak düşerdi.

Bütün Liseler çok şükür bugüne kadar İmam Hatip Liselerine dönüşmedi de 15 Temmuz FETÖ / ABD darbe girişimi başarısızlıkla sonuçlandı. Peki, yarından sonra diğer bütün Liseler İmam Hatip okullarına dönüşürse ne olur? Yani FETÖ / ABD darbe girişimi tehlikesi geçti mi? Elbette geçmedi. FETÖ / ABD birlikteliği bu ülkede potansiyel darbe girişimcileridir. Devlet kurumlarında boşluk buldukları anda yine örgütlenirler. Bütün kurumların içine sızmak için ellerinden geleni yaparlar. Bugün temizlendi denilen kurumları yarın çok daha rahat bir şekilde yine ele geçirirler. Çünkü bugün iktidarda olanların aldanma gibi kötü alışkanlıkları var. Bu alışkanlıkları da hastalığa dönüşmüş durumda. Dolayısıyla Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım dâhil iktidarın tepesinde bulunan bütün karar vericiler bu hastalıktan kurtulmadıkları müddetçe ABD / FETÖ birlikteliği tarafından yine kandırılabilirler. Bu yüzden Erdoğan ve Binali Yıldırım başta olmak üzere iktidarın bütün kandırılmışlarını ülkeyi yönetmeyi bırakıp bir an evvel tedavi olmaya başlamalarını salık veriyorum. Yoksa yarın çok geç olabilir. Güzelim ülkemiz yine FETÖ / ABD darbe girişimine maruz kalabilir. Olası bir darbe girişimini de bu sefer atlatamayabiliriz.

Eğer siz bugün “Beni tefe koyarlar ama keşke Yunan galip gelseydi. Ne hilafet yıkılırdı. Ne şeriat yıkılırdı. Ne medreseler lağvedilirdi. Ne hocalar asılırdı. Hiç biri olmazdı” diyen Kadir Mısırlıoğlu’nu dinlerseniz elbette ABD / FETÖ darbe girişiminde bulunur. Kabataş Erkek Lisesi Müdür Yardımcısı Şakir Voyvot’un dediği gibi bütün okulları İmam Hatipleştirirseniz FETÖ’ye ve diğer cemaatlere potansiyel üye sağlamış olursunuz. Böylelikle yine kendi kazdığınız kuyuya yine kendiniz düşmüş olursunuz. Sonuç itibarıyla FETÖ’den boşalan okulları ve diğer okulları İmam Hatipleştirirseniz kendi ayağınıza kurşun sıkmış olursunuz. Sonrasında da bugün FETÖ’nün okullarını ve yurtlarını kapattığınız gibi yarından sonra da İmam Hatipleri kapatmaya başlarsınız ancak o saatten sonra iş işten geçmiş olur. 14.10.2016

Paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Menu Title