Makaleler

BENİM ADAYIM RIZA

sait-balci
Kim ne derse desin, internete düşen dinleme kayıtları doğrudur. Görevden alınan dört Bakan’ın dinlemeye takılan ses kayıtları doğrudur. İranlı Rıza’nın bu dört Bakanı ve çocuklarını haraca bağladığı doğrudur. Rıza kimi zaman Bakan çocuklarına milyon dolarlar vermiştir, kimi zaman da devletin bakanlarına değerli hediyeler göndermiştir. Neden? Çünkü Rıza’ya dedesi ‘’Fahişenin ve memurun parasını peşin vereceksin’’ demiş. Yoksa Rıza bol keseden rüşvet dağıtır mıydı? Cebinde ki paradan zoru da olmadığına göre. Daha ne diyeyim? Helal olsun Rıza’ya. Dedesinin nasihatini hiç yabana atmamış. Allah insana böylesine hayırlı evlatlar da veriyor işte. Rıza’ya fazlasıyla akıl vermiş. İşini takip edebilmek için memurun bahşişini hep baştan vermiş. Hem de memurun en üst tavanı muhatap almış. Bu Rıza işini biliyor canım. Ancak Rıza Gülen Cemaatini hesaplayamamış. Burada iş ihmale gelmiş olmalı. Yoksa Rıza Gülen Cemaatini atlamaması gerekirdi. Yoksa bu yol kazası yaşanmazdı. Ben olsaydım bu memurlara fazla güvenip işi karambole bırakmazdım. Ne yapar eder Gülen Cemaatine de bir hediye gönderirdim. Kaz gelecek yerden hiç tavuk esirgenir mi?

Bu Rıza bir de şu seçimlere bir el atsa diyorum. Sizce nasıl olur? Yerel seçimler geçti ama sırada Cumhurbaşkanlığı seçimleri var. Adamın bir elinde on marifet var ya o yüzden. Eğer bu seçimlere Cumhurbaşkanı adayı olarak girse eminim sandıklardan oylar banko çıkar. Hem böylelikle mevcut Cumhurbaşkanı ile Başbakan’ın da arası açılmamış olur. Cumhurbaşkanlığı seçimleri de riske girmemiş olur. Fena mı olur? Sizleri bilmem ama bence Rıza, dört dörtlük bir Cumhurbaşkanı adayı. Adam iş bağlamasını da biliyor. Bu ara cezaevinde doktorasını da tamamladı. Valla ne yalan söyleyeyim kırk yıl arasak Rıza’dan iyi Cumhurbaşkanı adayını bulamayız. Hem eşi de şarkıcı. Seçim propagandası yaptığı yerlerde sahneye bir eşi çıkar bir de kendisi. Memleket bir de şarkılı türkülü Cumhurbaşkanlığı seçimi görür. Fena mı olur?

Rıza’dan da Cumhurbaşkanı olur mu dediğinizi duyar gibiyim. Neden olmasın? Rıza’nın eksik bir tarafı mı var? Yoksa kariyeri mi eksik? Adam’ın uluslararası camiada bile sözü geçiyor. Eminim memleketi Abdullah Gül İle Recep Tayyip Erdoğan’dan daha iyi temsil eder. Yıllardır Avrupa Birliğine girmek için uğraşmıyor muyuz? Peki, girebildik mi? Hayır. Bugüne kadar kıyısından bile geçemedik. Ama ben Rıza’nın temsil ettiği bir ülkeyi Avrupa Birliği’nin ret edeceğinin hiç sanmıyorum. Hem de bizi müzakeresiz alırlar. Avrupa Birliğinin üyeleri de memur değil mi? Rıza her birine çikolata kutusu içinde milyon dolarları gönderse hayır mı derler? Bir de özel uçağını emirlerine verdi mi iş tamamdır. Hani saat filan meraklısı olanlar varsa onları da sevindirirse bu işi oldu bilin.

Sadece Avrupa Birliği mi? Asya Birliğine bile üye oluruz. Hakan’a filan da gerek yok. Yeter ki Rıza istesin, Suriye bile gireriz. İran’dan girer Suriye’den çıkarız. Kıbrıs sorununu da Rıza ile çözeriz. NATO’nun genel sekreterliği de bizde olur. Birleşmiş Milletler Örgütü’nün daimi üyesi oluruz. Bizim haberimiz olmadan dünyanın hiçbir yerinde yaprak bile kımıldayamaz. Ne dersiniz? Olmaz mı? Eğer bu işe Rıza bir el atarsa önümüzde hiç kimse duramaz. Bu yüzden benim Cumhurbaşkanı adayım Rıza’dır. 08.04.2014

SAİT BALCI

Paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Menu Title