Makaleler

Mit, Cıa İle Mossad’ın Türkiye Bürosu Mudur?

Milli İstihbarat Teşkilatının görevini merak ettiğim için kurumun web sitesini ziyaret ettim. Görünürde siteye pek fazla bilgi yüklenmemiş. Gizlilikten olsa gerek. Ama en azından doğru dürüst bir bilgi sayfasının olmasını beklerdim. Sayfalar arasında gezinirken gözüm çocuk sayfasına ilişti. Büyüklere pek fazla yer ayrılmamış ama çocuklar unutulmamış. Çocuklara Milli İstihbarat Teşkilatı hakkında kısa bilgiler aktarılmış. Söz konusu açıklayıcı bilgiler bir rehber öğretmen eşliğinde verilmiş. Çocukları bilinçli olarak Atatürk’ten uzaklaştırıyorlar ama Milli İstihbarat Teşkilatına yabancı kalmamaları istenmiş olmalı. Çocukların bilgilenmelerine yönelik çalışmalarından dolayı Milli İstihbarat Teşkilatını tebrik ediyorum.

Öncelikle bu sitede çocuklara yönelik bilgileri sizlerle paylaşmak istiyorum. Sitede yer alan bilgilere göre Milli İstihbarat Teşkilatının görevine isterseniz hep beraber bir göz atalım.

Milli İstihbarat Teşkilatının Görevleri, devletlerin kendilerini korumak için ülkelerinde ve diğer ülkelerde neler olup bittiği hakkında bilgi toplamak, bu bilgilerin sadece görünürde yaşananların değil aynı zamanda özel araştırmalarla ortaya çıkarılan durum ve olayların bilgisi imiş. Devletler ileride yaşanabilecek sorunları tehditleri tehlikeleri önceden tahmin edebilir ve gerekli önlemleri alabilirmiş. Böylece tüm vatandaşlar güvenli ve huzurlu bir ülkede yaşarlarmış.

Masal da burada bitti. Haydi, çocuklar uykuya!

Doğrusunu söylemek gerekirse Milli İstihbarat Teşkilatının görev ve sorumluluklarının ne kadar zor olduğunu web sitelerinden öğrendim. Şimdi bu görev ve sorumlulukları günlük hayata uyarladığımız zaman sizce nasıl bir sonuç ortaya çıkar? Bana sorarsanız bu konuda eylem ve söylem farklılığı var. Örneğin Uludere katliamı öncesinde sınırdan geçen grupların teröristler mi yoksa mazot kaçakçıları mı olduğunu bilemeyen bir Milli İstihbarat Teşkilatına sahibiz. Milli İstihbarat Teşkilatı, önceden oluşabilecek tehlikeleri araştırıp gerekli önlemlerin alınmasını sağlarmış. Dağlıca’da teröristlerin ellerini kollarını sallayarak gelmesinden belli tehlikeleri araştırıp gerekli önemleri alıp almadıkları! Peki, Milli İstihbarat Teşkilatımız teröristlerin güvenlik kurumlarına yapacağı baskınları niçin araştırıp gerekli mercileri uyarmıyor acaba? Dağlıca baskınını öğrenip güvenlik kurumlarını harekete geçirmek Milli İstihbarat Teşkilatının görevlerinden sayılmıyor mu? Nerede Milli İstihbarat Teşkilatı? Uludere katliamında mazot kaçakçılığı yapan köylüleri terörist gruplar olarak görüntü alan heronlar nerede? Predetorlar nerede? İktidar partisinin Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç ‘’Saldırıyı bekliyorduk’’ diyor. Pes doğrusu! Koskoca iktidar partisinin Başbakan Yardımcısı’nın açıklaması böyle mi olmalıdır? Sizin terörizm ile mücadele anlayışınızı yesinler! Zaten Atatürk’ü neden sevmediğiniz bu anlayışınızdan belli oluyor! Sizin teslimiyetçilikten başka işiniz gücünüz yok mudur? Hani içinizde biraz vatan sevgisi olsa sevr yerine zaten Lozan’ı! savunurdunuz! Ah ahh! Güzel yurdum sizlere teslim olmuş ya en çok ona yanarım. Vatanı sizlerin eline teslim edenlere yanarım. Sizlerin elinde esir düşen güzel yurdumun insanlarına yanarım.

Ben tekrar Milli İstihbarat Teşkilatının Ülkemiz ve vatanımız adına yapmakta olduğu mühim görevlerine dönüyorum. Şu an basına sızan bilgilere göre Milli İstihbarat Teşkilatı Ülkemiz adına gelişen terörist tehditleri bırakmış Suriye’de bulunan ve adına ‘’Özgür Suriye Ordusu’’ denilen Amerika Birleşik Devletlerinin çıkarları için için kurulmuş muhalifler ordusuna silah temini yapıyormuş. Dağlıca’da terörü bitirmek adına istihbarat toplama yerine, Amerika Birleşik Devletleri’ne çalışmayı görev bilen Milli İstihbarat Teşkilatına ne diyeyim? Eğer bu istihbarat doğruysa vay halimize. Zaten Amerika Birleşik Devletleri Dışişleri Bakanı Hillary Clinton Suriye’nin ülkemizin kırmızıçizgileri olduğunu boşuna söylemiyormuş. Memleketimizin kırmızıçizgilerini de Amerika’ya havale etmişiz ya daha ne diyeyim? Bir siyasi iktidar ancak bu kadar teslimiyetçi olabilir. Siyasi iktidarı bu tutumundan dolayı ayrıca şahsım adına şükranlarımı sunuyorum. Sağ olsunlar var olsunlar. Allah ne muratları varsa versin.

Oslo’da PKK, Milli İstihbarat Teşkilatı, Amerika Birleşik Devletleri ve Cemaat arasında geçen mutabakatın onaylandığını hatırlarsak devletin terörü çözme yolunda teslim bayrağını çektiğini çıkartabiliriz. Oslo görüşmelerinin basına yansımasından sonra antlaşmaya varan taraflardan birisi oyunbozanlık yapmış olmalı ki diğer taraflar görüşmenin hayata geçirilmesi adına bastırıyorlar. Yapılan görüşmeler basına sızdırılıyor. Henüz servis daha edilmeyen görüşmeler ile şantajlar uygulanıyor. Eski İçişleri Bakanı Beşir Atalay’ın bir konuşmasında’’Amerika her zaman devrede’’ demesinden durumlar zaten gayet iyi anlaşılıyor. Belli ki bizim istihbaratımız zaafaa uğramış görünüyor. Bütün istihbaratın Ortadoğu Projesi adına yapıldığı ortaya çıkıyor. Başta Milli İstihbarat Teşkilatsının web sitesinde yazılı olan görev ve sorumluluklarının sadece sitede yazılı şeklinde kaldığı anlaşılıyor. Milli İstihbarat Teşkilatına yeni görevlerinde sonsuz başarılar diliyorum. Teşkilatın adının da eylem ve söylem birliğinin uyuşması adına adlarını ‘’CIA ile MOSSAD’ın Türkiye Bürosu’’ olarak değiştirmelerini salık veriyorum.

25.06.2012 Pazartesi

SAİT BALCI

Paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Menu Title