Makaleler

SÜLEYMAN ŞAH’I KİMDEN KURTARDINIZ?

sait-balci- ortam dosyası

UĞUR MUMCU’YU VE DEVRİM ŞEHİTLERİNİ UNUTMA!
DENİZ FENERİNİ UNUTTURMA!
SOMA VE ERMENEK MADEN KAZALARINI UNUTMA!
GEZİ PARKI EYLEMLERİNDE KAYBETTİĞİMİZ 6 ŞEHİDİMİZİ UNUTTURMA!
17– 25 ARALIK YOLSUZLUK VE RÜŞVET ÇARKINI UNUTMA!
KAÇAK SARAYI VE MALİYETİNİ UNUTTURMA!
PKK İLE MÜZAKERE MASASINA OTURANLARI UNUTMA!
VE GÜNDEM DEĞİŞTİRMELERİNE ASLA KANMA!

Dün sabaha karşı Suriye toprakları üzerinde bulunan Süleyman Şah Türbesi’ni ve Saygı Karakolu’nu Silahlı Kuvvetlerimizin düzenlemiş olduğu bir operasyon neticesinde kurtardığımız gündeme düştü. Peki, hakikat gerçekten öylemi? Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun Genel Kurmay Başkanı ve Milli Savunma Bakanı ile birlikte yaptığı basın açıklamasında olduğu gibi, Süleyman Şah Türbesi ve Saygı Karakolu başarılı bir operasyon neticesinde mi kurtarıldı? Peki, öyleyse Süleyman Şah Türbesi ve Saygı Karakolu kimlerden kurtarıldı? Suriye Devlet Başkanı Beşar Esat’tan mı? Suriye sınırları içindeki tek toprağımız üstünde bulunan Süleyman Şah Türbesi’ni kimlerden kurtardık Allah aşkına? Bu soruya yanıt veren var mı? Başbakan yaptığı açıklamada operasyonu kimlere karşı yaptığını açıkladı mı? Yapılan operasyonu nasıl gerçekleştirdiklerini açıkladı mı?

Cumhur Başbakan Erdoğan yapılan operasyonu ta başından beri takip ediyormuş. Operasyona 39 tank ve 57 zırhlı araç katılmış. Koalisyon güçleri operasyondan sonra haberdar edilmişler. Bu beyan palavradan başka bir şey değil. Çünkü ABD’nin haberi olmadan değil Suriye’de, ülkemizde bile gıklarını çıkaramazlar. Açıklamalarını yazmaya devam edeyim. Süleyman Şah Türbesi güvenlik nedeniyle kurtarılmış. Daha sonra Eşme bölgesine taşımak üzere kurtarmışlar. Şimdiden oraya bayrak bile dikmişler. Suriye’de bulunan tek vatan toprağından vazgeçmeleri söz konusu bile değilmiş. Operasyon çok başarılı geçmiş. Yani çatışma süreci bile yaşanmamış. Yaşansa bile aynı şekilde karşılık verirlermiş. Yani Türk Ordusu böylesine bir başarılı bir operasyona imza atmış. Başarılı operasyonun arkasında Cumhur Başbakan Erdoğan ve Başbakan Ahmet Davutoğlu varmış. Sanırsınız ki, memleketi düşmanlardan kurtarmışlar. Sanırsınız ki, teröristlere karşı amansız bir operasyon yapmışlar.

Peki, bu başarılı operasyon kime karşı gerçekleştirildi kardeşim? Asıl onu açıklayın. Bu operasyonu Suriye Devlet Başkanı Beşar Esat’ı iktidardan indirmek için beslediğimiz IŞİD adlı terörist örgüte karşı gerçekleştirmediniz mi? Şimdi bunun neresi operasyon oluyor? Sen önce bu teröristleri besle. Sonra da bu teröristler senin Süleyman Şah Türbesini ele geçirsinler. Şimdi de sen beslediğin bu teröristlerden Süleyman Şah Türbesi’ni kurtar. Sonra da milletin karşısına çıkıp başarılı bir operasyon neticesinde Süleyman Şah Türbesi’ni kurtardık, de. Kim inanır sana kardeşim? Her şeyden evvel bir defa Türk Milletinin karşısına çıkıp doğruları söyleyeceksin. Süleyman Şah Türbesini beslediğin teröristlere kaptırdığın için Türk Milletinden özür dileyeceksin. Sonra da bu türbeyi yerinde koruyamadığın için beceriksizliğini itiraf edeceksin. Yoksa Süleyman Şah Türbesini IŞİD teröristlerine karşı koruyamayacağın için geri alıp getirmeyeceksin. Türbe, bugüne kadar nasıl yerinde korunmuşsa bugünden sonra da aynı şekilde yerinde korumaya devam edeceksin. Yoksa onu başka bir bölgeye taşımak üzere geri getirmeyeceksin. Türbeyi geri alıp gelmeyi başarılı bir operasyon diye millete yutturmayacaksın. Ülkemiz sınırları dışında bulunan ve son vatan toprağını koruyamadığın için Türk Milletinden özür dileyeceksin. Bu işin öyle sahte kahramanlık ile savunulacak hiç bir tarafı yok. Bu operasyon düpe düz başarısızlık operasyonudur. Bu işin lamı cimi de yok. Çünkü vatan topraklarını koruyamayan milli irade sayılmaz.

Ülkemiz sınırları dışında bulunan Süleyman Şah Türbesini IŞİD adlı terörist örgütten kaçırmak için bir operasyon yapmak aynı zamanda da uluslararası savaş suçlarına girer. Sen bu operasyonu yaparken Suriye Devlet Başkanı Beşar Esat’tan izin aldın mı kardeşim? Orada senin bir toprağın var ama senin sınırların içinde değil. O yüzden bu türbe için yapacağın her hamle için Suriye Devleti’nden izin alacaksın. Suriye Devleti senin haberin olmadan, senin ülkenden sızan teröristlere için operasyon yapabilir mi? O böyle bir operasyon yapamıyorsa, sen de yapamazsın kardeşim. Suriye senin çiftliğin değil. Meşru bir devletin topraklarında habersiz bir operasyon yapamazsın.

Süleyman Şah Türbesinin IŞİD teröristlerinin elinden kurtarılmasının bir başka yönü daha var. O da bu operasyonun hiçbir çatışma olmadan yapıldığıdır. Süleyman Şah Türbesi IŞİD adlı terörist örgütün elinde ise bu operasyon çatışma olmadan nasıl yapıldı? IŞİD bu operasyona neden karşı koymadı? Sizce de öyle değil mi? Biliyorsunuz IŞİD daha evvel Musul Konsolosluk çalışanlarını esir almıştı. Sonrasında ABD’nin IŞİD’e operasyon yapacağı netlik kazanınca konsolosluk çalışanlarımız bir gece ansızın yine başarılı bir operasyon neticesinde kurtarılmışlardı. Sonrasında öğrendik ki, konsolosluk çalışanları operasyon ile değil IŞİD ile yapılan bir anlaşma ile salıverilmişlerdi. Şimdi ben bu operasyonun da diğer operasyondan farklı olmadığını düşünüyorum. Çünkü ortada herhangi bir çatışma yaşanmadan yapılan bir operasyon var. Ve bu operasyon ABD ile yeni imzalanan Eğit Donat Projesinin hemen arkasından gerçekleştiriliyor. Yani ‘’Eğit Donat’’ devreye girer girmez Süleyman Şah Türbesi ve Saygı Karakolu personeli ülkeye geri çekiliyor. Tıpkı ABD’nin IŞİD’e karşı yapacağı operasyon öncesinde konsolosluk çalışanlarının kurtarılması gibi.

Bu konuyu hafta içi yazmaya devam edeceğim. Şimdilik esen kalın.23.02.2015

Paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Menu Title