Makaleler

CUMHURİYETİ KUTLARKEN

sait-balci

Yarın 29 Ekim 2014. Cumhuriyetimizin 91.yıldönümü. Devlet erkânı hariç tüm ulus coşkuyla Cumhuriyetini kutlamaya hazırlanıyor. Kutlamalar bugün çelenk koyma törenleri ile başlayacak. Tabi bu arada hiç kuşkusuz çelenk koyma esnasında arbede yaşanacak. Biliyorsunuz devlet erkânı daha önce siyasi partilere çelenk koymayı yasaklamıştı. Milli Bayramlarımızın coşkuyla kutlanmasını istemiyorlar ya o yüzden. Sonrasında ise polislerinin engel olmadığı illerde Cumhuriyet yürüyüşleri yapılacak. Yarın da tüm yurtta bayram törenleri düzenlenecek.

Böyle bir bayram arifesinde ise istenmeyen olaylar meydana gelmişti. Bölücü terör örgütü PKK militanları geçen cumartesi günü ulu orta sivil kıyafetleri ile çarşıda alışveriş yapan uzman çavuşlardan Ramazan Gülle, Ramazan Köse ile er Yunus Yılmaz’ı şehit etmişlerdi Türk Milleti şehitlerine ağlarken HDP’nin yaptığı açıklama ise tüyler ürperticiydi. Neymiş efendim? Askerlerin şehit edilmesi daha evvel meydana gelen çatışmada ölen PKK’lıların misillemesiymiş. İnsanoğlu insan en azından böyle bir açıklama yapmaz. Hiçbir vicdan ölen şehitlerin meydana gelen bu akıbetini kabul etmez. Söz konusu açılımı topluma kabul ettirmek için vicdansızca anaları kullandılar. Sözde analar ağlamayacaktı. Fakat analar yine ağlamaya devam ediyor. Bir taraftan açılım devam ediyor, öbür taraftan da analar ağlamaya devam ediyor. Bu nasıl açılımsa…

Ülkemiz Yüksekova’da üç şehidin yasını tutarken terör örgütü PKK, Mardin’in Nusaybin ve Hakkâri’nin Yüksekova ilçelerinde özerklik ilan etti. Buyurun bakalım cenaze namazına. PKK Irak’ta olduğu gibi kurtarılmış bölge ilan ederken varlığı ile yokluğu pek belli olmayan devletimiz ne yapıyor? PKK’lı bölücü teröristlere gücü yetmeyen AKP iktidarı ne yapıyor? Ben ne yaptıklarını size söyleyeyim. Şu an toplumun gündemine oturan 3 şehidimizin ve özerklik ilanının üzerinden gün geçmesini bekliyorlar. Akılları sıra bu olayları topluma unutturacaklar. Bugün kutlanmaya başlanacak olan Cumhuriyet Bayramını nasıl etkisizleştireceklerinin hesabını yapıyorlar. Cumhurun başı seçilen Erdoğan’da Atatürk Orman Çiftliğinde kaçak olarak yaptırdığı ‘’Kaçak Saray’ın’’ açılışını yapacak. Hakkâri Yüksekova’da bölücü terör örgütü tarafından şehit edilen askerlerimiz Cumhurun başının umurunda mı? PKK, Yüksekova’ ve Nusaybin’de özerklik ilan etmiş umurunda mı? O şimdi Kaçak Saray’ı açmanın derdinde. Hem de Cumhuriyetin 91. yılında. Güya ‘’Kaçak Saray’ı ‘’ Cumhuriyetin kuruluş yıldönümünde açarak Cumhuriyete olan bağlılığını ispatlamak istiyor. Bugüne kadar Cumhuriyetin bütün kalelerini de Cumhuriyet aşkından kuşatmış olsa gerek.

Tüm olup bitenlere rağmen Türk Milleti bugünden itibaren Cumhuriyetini kutlamaya başlayacak. En büyük kutlamanın Ankara Tandoğan’da olması bekleniyor. Aynı gün İzmirliler de Cumhuriyeti Gündoğdu meydanında kutlayacaklar. Bugün Marmaris’te de saat 13.00 te Atatürk Anıtına çelenk koyulmak suretiyle Cumhuriyet kutlamaları başlayacak. Yine saat: 16.00 da da Blue Port önünden Atatürk Anıtına kadar Cumhuriyet Yürüyüşü yapılacak. 19 Mayıs Gençlik meydanında saat.18.30 da Gençlik konseri var. Yarın da Atatürk Anıtı önünde Cumhuriyet Bayramı kutlanacak.

Bugün Cumhuriyet Bayramımızı 3 vatan evladımızın şehit olduğu ve bölücü PKK terör örgütünün Mardin Nusaybin ve Hakkâri Yüksekova ilçelerinde ilan ettiği özerkliğin gölgesinde kutluyoruz. AKP İktidarının sadece açıklama yapmakla geçiştirdiği bu iki olayı nefretle kınarken, Türk Milletinin Cumhuriyet Bayramını tüm kalbimle kutluyorum. Yarın tekrar görüşmek üzere hoşça kalın. 28.10.2014

Visits:5 Today: 1 Total: 11362

Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Menu Title